Ośrodkowe Koło Caritas

30-11-2019

W tym roku szkolnym ruszyła w naszym Ośrodku ciekawa inicjatywa. Powstało Ośrodkowe Koło Caritas, do którego należą nasi uczniowie, a także młodzież widząca zaprzyjaźniona z naszym środowiskiem. Nasi wolontariusze wraz z ks. Michałem i s. Janą Marią będą podejmować różne inicjatywy. Dziś wyruszyliśmy ze swoją pierwszą posługą. Pomogli nam w tym wolontariusze ze Szkoły Europejskiej, którzy służyli nam jako przewodnicy. Wyjechaliśmy do Centrum Działalności Leczniczej Caritas Archidiecezji Warszawskiej, które mieści na Krakowskim Przedmieściu. W Centrum czekał na nas kapelan, znany nam ze swojej posługi w Laskach ks. Marcin Kowalczyk, który opowiedział nam o działalności Centrum i o swojej pracy. Następnie podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupki i poszliśmy do sal, odwiedzić chorych znajdujących się w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym. Większość z nich jest przykuta do łóżek, więc nasza wizyta była okazją do rozmowy, opowieści, co słychać u młodych ludzi, a czasami do wspólnego śpiewu. Dla obu stron było to duże przeżycie. Warto pomagać, bo dobro zawsze powraca, a uśmiech na twarzach odwiedzanych osób był dla nas bezcenny.

Tekst: s. Jana Maria fot.: ks. Michał