UKS „Laski” Mistrzem Polski!

12-11-2019

W ostatni weekend w Krakowie został rozegrany finałowy Turniej Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Goalball. Wielki sukces odniósł zespół dziewcząt z Lasek zdobywając Mistrzostwo Polski.

Po zwycięstwach z Katowicami 10:0, Bydgoszczą 6:4, Krakowem 4:2 i porażce 1:2 z UKS Okej Lublin nasza drużyna po 2 turniejach miała tyle samo punktów co zespół z Lublina, ale dzięki lepszej różnicy strzelonych i straconych bramek zajęła I miejsce w sezonie 2019. Kolejne miejsca zajęły zespoły Lublina, Krakowa, Bydgoszczy, Katowic i Wrocławia. Nasze „złotka” to: Paulina Frączek, Wiktoria Kawka, Dorota Niewiadomska i Aneta Wyrozębska. Dorota została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju, a Aneta-najlepszą obrończynią.

Męski zespół UKS w składzie: Marcin Czerwiński, Dawid Nowakowski, Kamil Pawłowski i Jacek Urbański po zwycięstwach nad Katowicami II 15:5, Krakowem II 16:6 i Bydgoszczą II 22:12 zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach 2 ligi i awansował do 1 ligi.  Kamil został najlepszym obrońcą rozgrywek 2 ligi. Gratulacje dla zawodniczek, zawodników i trenerów.

Należy dodać, że mistrzem Polski w kategorii mężczyzn została drużyna Bierutowa przed Lublinem i Katowicami I.