Budować z miłością - od cegiełki do serca

28-10-2019

We środę 23 października 2019 roku radowaliśmy się Świętem Domu św. Maksymiliana. Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w laskowskiej kaplicy Matki Bożej Anielskiej.

Wiele było osób: uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście. Mszę świętą sprawowali dwaj kapłani: o. Roman Soczewka OFMConv, który przyjechał do nas z Niepokalanowa oraz ks. Tomasz Bek. Eucharystia, jak wierzymy, jest uobecnieniem ofiary Pana Jezusa, szczególnym przypomnieniem miłości, która nie cofnęła się przed oddaniem życia. Warto więc pamiętać, że św. Maksymilian Maria Kolbe, patron naszej szkoły - tak jak Pan Jezus - poświęcił własne życie, aby ktoś drugi mógł żyć. I podobnie my - jesteśmy wezwani, aby miłość, która mieszka w naszych sercach wyrażała się w czynach: w dobrych uczynkach.

Po Eucharystii przeszliśmy do budynku szkoły. Tam mogliśmy uczcić relikwie naszego patrona, a później - razem z całą maksymilianowską społecznością - wziąć udział w programie artystycznym. Każdy z oglądających program mógł stać się jego współuczestnikiem. Byliśmy bowiem zaproszeni, aby klaskać i śpiewać razem z występującymi uczniami pod dyrygencką dłonią p. Marka Wójcickiego, nauczyciela muzyki.

Potem zasiedliśmy do wspólnego stołu przy "małym co nieco". Jednak to "małe co nieco" okazało się być smacznym obiadem wraz z deserem.

Warto było świętować razem z uczniami i pracownikami Domu św. Maksymiliana.

Tekst ks. Tomasz Bek

Fot. Weronika Kolczyńska