Integracyjny Turniej Warcabowy

08-06-2017

We wtorek 6-tego czerwca 2017 roku odbył się kolejny Integracyjny Turniej Warcabowy w Laskach. Wzięło w nim udział 13 zawodniczek i zawodników. Tradycyjnie gościliśmy drużynę z Ośrodka dla Słabowidzących przy ulicy Koźmińskiej w Warszawie.

W kategorii graczy niewidomych pierwsze miejsce zdobył Arek Bińkowski ze szkoły zawodowej św. Maksymiliana, drugie Konrad Gajowniczek z gimnazjum, a trzecie Patryk Kalisz z „Jabłonek”. Wśród uczniów słabowidzących najwięcej punktów zdobył Michał Rowiński z „Jabłonek”, następny w kolejności był Daniel Pokorski z „Koźmińskiej”, a trzeci Marcin Czerwiński ze szkoły podstawowej.

Odznaczyliśmy także medalami najmłodszych graczy. I tak, w kategorii juniorów złoto przypadło Marcinowi Czerwińskiemu, srebro Kubie Lisiewiczowi ze szkoły podstawowej, a brąz zdobyła Kamila Ozimek z „Koźmińskiej”.

Pan Adam Baranowski, który był opiekunem naszych gości, zaprosił już nas na turniej warcabowy „na Koźmińskiej” w październiku.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne zawody!

Tekst: Artur Scisłowski, Michał Rowiński

Zdjęcia: Artur Scisłowski, Adam Baranowski