PYSZNE LODY

08-09-2021

Trzy dziewczynki zajadają lody na rynku nowotarskim, siedzą na ławeczce w cieniu pod drzewem, fot. archiwum szkoły

W piękne słoneczne środowe popołudnie dwie grupy wybrały się do Nowego Targu na najpyszniejsze lody na Podhalu. Spacerując po rynku obejrzeliśmy rzeźbę góralki z brązu, która siedzi na ławce, je lody i czyta Tygodnik Podhalański- lokalną prasę. Kilkumetrową rzeźbę dwóch baranów, dokładnie owcy i barana przytulonych do siebie co ma symbolizować wzmocnienie komunikacji międzyludzkiej wg. autora Michała Batkiewicza, nowotarżanina. Okazało się, że nie wszyscy lubią lody, więc pojechaliśmy jeszcze na frytki :) takie popołudnia baaardzo lubimy :))