I Charytatywny Piknik Rodzinny

16-06-2017

I Charytatywny Piknik Rodzinny w Laskach - kumulacja dobrej energii!

W sobotę odbył się w naszej Szkole Podstawowej i Gimnazjum I CHARYTATYWNY PIKNIK RODZINNY
Przekroczył on swoimi rozmiarami wstępne szacunki dotyczące liczby zwiedzających, zebranych pieniędzy i nawiązanych znajomości! Dzięki świetnej organizacji i zaangażowaniu wielu osób dobrej woli, Goście wychodzili uśmiechnięci i zafascynowani, pełni pozytywnych doznań. Wychodzili także z chęcią jak najszybszej, następnej wizyty na kolejnym pikniku.

Ogrom dobrej woli, zarówno w postaci przekazywanych darów, poświęconej energii jak i własnego czasu podczas przygotowań, był zaskakująco wielki. Przed wydarzaniem lawinowo rosła liczba osób angażujących się w organizację. Każdy dzień przynosił kolejne dary, te przekazywane na aukcję charytatywną, czy te w postaci kiełbasek na grilla… Gdy w dniu pikniku połączyło się to wszystko z pasją i pełnym poświęceniem organizatorów, odwiedzający goście nie kryli radości czy wzruszenia oraz fascynacji umiejętnościami podopiecznych szkoły. Wszystko to działo się w większości na świeżym powietrzu, w przyjaznej atmosferze, przy ciastach własnej roboty, naturalnych sokach i grillu z wyjątkowymi specjałami Izabelińskiej restauracji MOSS, a także kolejnych pizz pieczonych specjalnie na piknik przez dwie, lokalne pizzerie.

Pod namiotami dostępny był expressowy kurs brajla i rysunku brajlowskiego, jak i podstaw orientacji przestrzennej. Obok parkingu czekały kolejne atrakcje w postaci przejażdżek konnych oraz ekscytujących jazd wyjątkowymi samochodami i motorami. Do dyspozycji byli kierowcy luksusowych lub sportowych: Mercedesa S Coupe AMG i Mercedesa G AMG, Forda Focusa RS i zabytkowego UAZ-a. Z kolei rozrywki motocyklowe wraz z jazdami zapewniał Klub Motocyklowy Travellers MC.

Wewnątrz szkoły Goście poznali jak niewidomi grają w piłkę dźwiękową, tj. w goalball'a, pracują na komputerach czy przeprowadzają doświadczenia chemiczne oraz jak uczą się pozostałych przedmiotów. Jak „oglądają” drzewo i jego rozwój od nasionka po dojrzałą postać oraz wiele innych aspektów nauki bez używania wzroku.

Akcję wsparli nasi piłkarze i inni sportowcy oraz muzycy, pisarze i wielu innych znanych i nie tylko osób oraz firm! Polska reprezentacja piłkarska specjalnie podpisała koszulkę w dniu pikniku i meczu z Rumunią zarazem, z którą na imprezie pojawił się wspierający inicjatywę Tomasz Hajto. Rękawice bokserskie podpisali Diablo Włodarczyk i Krzysztof Głowacki. „Złoci” siatkarze już wcześniej odwiedzili szkołę i przekazali koszulkę oraz piłkę ze swoimi autografami i trenera Antigi. Do grona wspierających dołączyl Mateusz Kusznierewicz, który przekazał koszulkę oraz zaproszenie na rejs w trakcie BalticSail, które w najbliższym czasie będzie licytowane na aukcji internetowej na naszej stronie.

Całość wspomogli także artyści. Zakopower przekazał podpisaną jedną z płyt, a kolejne dwie T.Love. Imprezę wsparło też polskie przedsiębiorstwo muzyczne Kayax. Swoje książki wraz z autografami przekazali Filip Chajzer, Robert Sowa, Tomasz Kammel, Urszula Chincz. Fani motoryzacji wspierający m.in. poprzez udostępnienie luksusowych i sportowych samochodów to m.in. AdrionTrade, FordAutoNobile, Mercedes-BenzAutotrade, N1Rent czy Platinium Car TomaszPawłowski. Natomiast Continental użyczył namiot oraz przekazał dary na aukcję, w tym mający być w najbliższym czasie licytowanym w internecie, na stronie Towarzystwa voucher na komplet opon.

Najbardziej wyczekiwanym momentem pikniku była aukcja niezwykle wartościowych przedmiotów. Około 14:00 wyjątkowy gość, Tomasz Hajto, rozpoczął licytację od koszulki, świeżo podpisanej przez zawodników polskiej reprezentacji w piłkę nożną. Została ona przywieziona prosto z hotelu, w którym nasi piłkarze szykowali się do wygranego, jak się okazało (3:1), meczu z Rumunią. W sumie koszulka została zlicytowana za ponad 7000 zł. Jeden bilet na ten mecz także został wylicytowany za 850 zł. Podczas aukcji licytowane były także m.in.: koszulka siatkarzy "złotej" polskiej reprezentacji w piłkę siatkową z autografami zawodników i trenera Antigi (ponad 2000 zł), koszulka bramkarza drużyny piłki ręcznej Wisły Płock, w której zagrał swój ostatni mecz jako członek zespołu Marin Sego, z autografami całej drużyny. Rękawice bokserskie podpisane przez Krzysztofa Diablo Włodarczyka i Krzysztofa Głowackiego wylicytowane zostały za 400 zł, a płyta T.Love z autografem za 170 zł.

Łącznie zysk z pikniku przekroczył najśmielsze oczekiwania organizatorów i wyniósł ponad 20.000 zł. Udało się podczas jednego wydarzenia zebrać całą potrzebną kwotę na wyposażenie gabinetu logopedycznego w Szkole Podstawowej dla Niewidomych w Laskach. Był to pierwszy taki piknik, zorganizowany z poświęceniem i pełnym zaangażowaniem przez rodziców, nauczycieli, dzieci i innych pracowników Ośrodka oraz, co ważne, osoby trzecie, które z własnej woli przyłączyły się do przygotowań wydarzenia. To wielki, nie tylko finansowy, sukces wszystkich organizatorów! To przede wszystkim eksplozja pozytywnej energii oraz niesamowitego potencjału drzemiącego w ludziach. I najważniejsze - praktyczne przedstawienie w jednym dniu i miejscu wielu zagadnień związanych z pracą, pasją i radościami niewidomych dla kilkuset osób bawiących się na pikniku!