Dzień Dziecka w Laskach

02-06-2017

Dzień Dziecka w naszym Ośrodku był w tym roku pełen sportu, gier, zabaw, muzyki,  smakołyków, a przede wszystkim radości. O godz. 9.00 na stadionie klubu sportowego „Ryś” rozpoczęły się zawody  w 5 konkurencjach : skok w dal z miejsca, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m, bieg średni (od 200 do 800m) oraz tor przeszkód dla młodszych i pchnięcie kulą dla starszych uczniów. Warto podkreślić, że każdy uczeń brał udział we wszystkich konkurencjach. Nie udało by się to bez ogromnej pomocy studentów AWF, którzy jak co roku wspierali, dopingowali, podpowiadali strategię przed każdą konkurencją i oczywiście byli widzącymi przewodnikami dla naszych uczniów. W trakcie zawodów do walki o jak najlepsze wyniki zagrzewał DJ i rytmiczna muzyka, całe wydarzenie prowadził niezastąpiony nauczyciel wf-u pan Krzysztof Koc. Po ogłoszeniu wyników klasyfikacji generalnej uczniowie zostali udekorowani prawdziwymi medalami i bardzo dumni wrócili do Internatów na zasłużony obiad.

Po chwili odpoczynku w Internatach od godz. 14.00 na naszych uczniów czekały kolejne atrakcje. Od kilku tygodni ponad 20 wolontariuszy z firmy Siemens przygotowywało dla nas mnóstwo niespodzianek. Dwa tygodnie temu przyjechali na specjalne szkolenie z orientacji przestrzennej poprowadzone przez s. Benitę i p. Aleksandrę Jaromin, aby móc być widzącym przewodnikiem dla naszych wychowanków. Przywieźli dwie ogromne trampoliny, które otrzymaliśmy w prezencie! Kącik kulinarny obok naszej kawiarenki z pysznymi lodami domowej roboty, watą cukrową , czekoladową fontanną i innymi słodkościami cieszył się nieustannym zainteresowaniem. Były zawody we wspinaniu na wieżę ze skrzynek z asekuracją, podobno najlepszym udało się wejść na więcej niż 10! Panowie ustawiali się w kolejce, aby strzelać z pistoletu akustycznego do tarczy, z kolei dziewczynki bardzo cierpliwie szukały skarbów z wykrywaczem metalu. Koncert karaoke na ganku Domu Chłopców zebrał grono wiernych fanów muzyki rozrywkowej, tuż obok odbywały się walki na miecze piankowe w  szermierczych maskach, z relacji świadków wynika że najbardziej waleczne w naszym Ośrodku są dziewczynki z gr. V ex aequo z siostrami Janą Marią i Janą. Można było również wziąć udział w mini turnieju show downa. Dla najmłodszych były zabawy z chustą KLANZA, oraz zabawy z żywymi psami na terenie przedszkola. Amatorzy zagadek mogli sprawdzić stan wiedzy ogólnej w „ Milionerach”, zaś Ci, którzy niczego się boją próbowali swoich sił w Zorbingu. Co to jest Zorbing? Kto pierwszy zgadnie i napisze mailowo poprawną odpowiedź dostanie nagrodę niespodziankę!

O godz. 17.00 w ogrodach Centrum Rehabilitacji Zawodowej odbył się koncert wokalisty i beatboxera Bartasa Szymoniaka. Artysta wykonał dla nas utwory z najnowszej płyty „ ALARM”, na której znajdują się piosenki z tekstami wspaniałych polskich poetów m.in.: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego i Antoniego Słonimskiego, który pochowany jest na cmentarzu w Laskach. Po tej uczcie duchowej, wszyscy udali się na ognisko i kiełbaski w ogródku jordanowskim, aby wspólnie powspominać wszystkie ważne chwile tego wspaniałego dnia, żartom, rozmowom i śmiechom nie było końca.