"O tym jak Święty Stanisław bal dla Matki Elżbiety w niebie przygotował"

24-09-2021

W czwartek 23.09.2021 r. w Domu Dziewcząt uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona - Stanisława Kostki. W tym dniu miała miejsce premiera przedstawienia pod tytułem "O tym jak Święty Stanisław bal dla Matki Elżbiety w niebie przygotował" scenariusz i reżyseria: Siostra Jana Maria.

Ale zanim przedstawienie odbyło się, wymagało ogromnego zaangażowania wielu osób. Sam pomysł to inicjatywa naszej kierownik s. Jany Marii - autorki świetnego scenariusza. Potem przyszła kolei na zakupienie odpowiednich tkanin, rozmaitych dodatków aby ubrać lalki, czym zajęła się Pani Agata Wiśniewska. Konstrukcję lalek stanowiły drewniane łyżki, które należało ubrać i odpowiednio ucharakteryzować z uwzględnieniem najważniejszych szczegółów. Nad wykonaniem lalek pracowały s.Jana Maria, s.Agata, Panie: Ewa Dejek, Agata Wiśniewska, Asia Betlińska-Kowalska. Za choreografię odpowiedzialna była Pani Marzena Olkowska, za scenografię Pani Basia Kaiser. Za audiodeskrypcję odpowiadała Pani Małgosia Połomska, a nad aranżacją muzyczną czuwała Pani Ania Urbańczak-Psuja. 

Oczywiście jeszcze sami aktorzy, którzy przez kilka dni uczestniczyli w próbach. Św. Piotrowi głosu użyczyła s. Martyna, Matce Boskiej Gabrysia, Św. Wawrzyńcowi Pani Jola Krupa, której obecność była dla nas wielką niespodzianką. Św. Stanisław Kostka przemówił dzięki Pani Marcie Zawilińskiej. Rolę Świętego Franciszka czytała Jola J. z 5 grupy, Święty Dominik to Magda D. z Gr. 8, a Św. Benedyktem była Karolina M. z Gr. 6, Św. Ekspedykt to Paulina K. z Gr. 6 zaś  Św. Andrzeja Bobolę  zagrała Pani Marzena Olkowska. W przedstawieniu wystąpiły też Franciszkanki - w tej roli chór.

Należy pamiętać także o lalkarzach, którzy przez ponad 30 minut musieli klęczeć za kurtyną i operować  lalkami - to Panie: Agata Wiśniewska, Barbara Kaiser i Marianna Moskal. Przedstawienie zakończyło sie tańcem uwielbienia dla Naszej Matki Czackiej. W tej roli wystąpiły Dziewczęta wraz z Wychowaczyniami ubrane na biało. Przedstawienie bardzo podobało się Gościom, Wychowankom i wszystkim uczestnikom. Poniżej zdjęcia, a wkrótce film z przedstawienia.

Zdjęcia i tekst: Asia Betlińska -Kowalska, zdjęcia Siostra Jana Maria

O tym jak Święty Stanisław bal dla Matki Elżbiety w niebie przygotował

wróć