Jak dobrze być razem

24-09-2021

Stęsknieni za wspólnym przebywaniem, 23 września w Domu Dziewcząt obyło się wielkie święto wzajemnej Obecności.

A wszystko za przyczyną bł. Matki Elżbiety Czackiej i oczywiście św. Stanisława Kostki – patrona Domu Dziewcząt, którego wspomnienie obchodziliśmy tego dnia.  

- Jak dzisiejsze samopoczucie? – zapytał ks. Marek podczas dziękczynnej Mszy św.

- Jest i radość i trochę stresu przed występem – odpowiedziała Kasia.

Tego dnia Kaplica w Domu Dziewcząt po brzegi była wypełniona radością, śpiewem, modlitwą i wydobywającym się z kuchni zapachem pysznej kolacji.

- Czasem w życiu gubimy się Bogu i innym ludziom. Zaniedbujemy relacje i cierpimy z powodu samotności. A mówimy dziś o tym, byśmy zdali sobie sprawę, jak dobrze być razem. Jak dobrze i pięknie jest, kiedy pozwalamy się Bogu odnaleźć. I jak dobrze i pięknie jest, kiedy my sami, kiedy Pan Jezus nam się zgubi, odnajdujemy go – usłyszeliśmy podczas kazania.

Ks. rektor Marek Gątarz przypomniał życiorys św. Stanisława i jego drogę do świętości, zaznaczając, że każdy z nas ma własną ścieżkę do przebycia i własne przyjaźnie do nauczenia.

Po Mszy św., przyszedł czas zmierzenia się ze stresem scenicznym. Świetlica zamieniła się w teatr kukiełkowy! Mogliśmy być świadkami, jak nasi ulubieni święci przyjaciele pomagali bł. Matce Elżbiecie w drodze do Nieba.  Za scenariusz i reżyserię odpowiadała s. Jana Maria.

Wyedukowani w wartość wzajemnej przyjaźni, mogliśmy przejść do praktyki. Podczas pysznej kolacji, trwały niekończące się rozmowy. Gdzieniegdzie można było usłyszeć o wielkich marzeniach i pasjach, a przy innym stole po prostu w ciszy zjeść słodką karpatkę.

Jak dobrze być razem.  

O tym jak Święty Stanisław bal dla Matki Elżbiety w niebie przygotował

Poniżej można zapoznać się z przedstawieniem, które tego dnia przygotowały Dziewczyny: 

wróć