Pożegnanie Marii w grupie 8

24-06-2021

17 czerwca 2021 r. w grupie ósmej odbyła się wyjątkowa uroczystość - pożegnanie Marii. Parę minut po 17.00 nasza kierownik Siostra Jana Maria, Wychowanki i Wychowawczynie zasiadły do uroczystej kolacji.
Nad całością przygotowań czuwała Siostra Martyna, która wypiekała przepyszne pizze, szczególnie smakowała nam ta z czosnkiem niedźwiedzim. Ja osobiście pierwszy raz taką pizzę jadłam. Polecam.
Na życzenie Marii Siostra przygotowała wyjątkowy w smaku tort bezowo-kawowy z mascarpone i figami. Poza tym na uroczystości pojawiły się jeszcze takie pyszności jak: moreliki, truskawkowa chmurka w przygotowanie, których były też zaangażowane pozostałe Wychowawczynie. Podczas kolacji oczywiście miało miejsce wspominanie lat, które Maria spędziła w szkole ale i w Domu Dziewcząt. Najdziwniejsze, że ten czas tak szybko minął.
Maria dojrzała, wydoroślała, rozwinęła wiele swoich umiejętności, grę na pianinie, śpiew, pracę na warsztaciku, czy wiele samodzielnych czynności jak pomoc w przygotowywaniu kolacji, śniadań, nalewanie herbaty, prasowanie.
Mario będzie nam brakować Twojego śpiewu, Twojej gry na pianinie, rozmów z przyjaciółkami. Życzymy Ci powodzenia na drodze do samodzielności oraz Łask Bożych na każdy dzień.
Jeśli będziesz miała czas to koniecznie odwiedzaj nas.

Tekst i zdjęcia : Asia Betlińska -Kowalska

wróć