Kolęda w Domu Dziewcząt

We wtorek 14 stycznia w Domu Dziewcząt przeżywaliśmy wizytę duszpasterską. W tym roku Internat błogosławiło aż trzech kapłanów. Ks. Rektor Michał Wudarczyk, ks. Tomasz Bek i Ks. Tomasz Trzaska znany dzieciakom z rekolekcji adwentowych.

15-01-2020 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Piernikowe wypieki Koła Caritas

Drugie spotkanie Ośrodkowego Koła Caritas odbyło się 14 grudnia w Laskach. Wraz z młodzieżą ze Szkoły Europejskiej podzieliliśmy się na dwie drużyny i udaliśmy się do dwóch Internatów. Tam rozpoczęła się świąteczna akcja pieczenia pierników.

15-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

W poszukiwaniu Mikołaja

Przedstawicielki grupy V udały się do Warszawy, by poszukać śladów św. Mikołaja. Wędrując od przystanku do przystanku, dotarły do Galerii Północnej i tam udało im się spotkać nie tylko ze Świętym, ale również z ulubionymi postaciami z bajek.

08-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Savoir vivre w praktyce

W czwartkowy wieczór listopadowy chłopcy z gr.I zaprosili koleżanki z Domu Dziewcząt do swojego Internatu na kolację. Dziewczynki nie spodziewały się, że będzie to tak wyjątkowe spotkanie.

03-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Ośrodkowe Koło Caritas

W tym roku szkolnym ruszyła w naszym Ośrodku ciekawa inicjatywa. Powstało Ośrodkowe Koło Caritas, do którego należą nasi uczniowie, a także młodzież widząca zaprzyjaźniona z naszym środowiskiem. Nasi wolontariusze wraz z ks. Michałem i s. Janą Marią będą podejmować różne inicjatywy. Dziś wyruszyliśmy ze swoją pierwszą posługą.

30-11-2019 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Podróż do krainy lodu

W środowy wieczór grupa II  z przedstawicielkami innych grup wybrała się w podróż do bajkowej krainy lodu. To już druga część przygód Elzy, Anny i ich przyjaciół.

27-11-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Wielka Gala Integracji

W sobotę 16 listopada delegacja naszego Ośrodka wzięła udział w Wielkiej Gali Integracji, która miała miejsce w warszawskiej Arenie Usrynów.

17-11-2019 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Wyjazd do Sobieszewa

Ostatni weekend października grupa II spędziła nad morzem w gdańskim Sobieszewie.

03-11-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Powitanie jesieni

W październiku na powitanie Jesieni Grupa 7 zorganizowała ognisko na terenie OSP Laski.

30-10-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Pokaz specjalny filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza"

Pokaz specjalny filmu

27 października w ramach Festiwalu "Przejścia" w kinie Elektronik odbył się pokaz specjalny filmu Macieja Pieprzycy pt.: "Ikar. Legenda Mietka Kosza". Trzydziestoosobowa delegacja z naszego Ośrodka uczstniczyła w seansie, który był z audiodeskrypcją oraz w spotkaniu z panem Maciejem. Reżyser opowiadał o tym, jak film powstawał, niektóre sceny kręcone byy w starym domu sw. Stanisława w naszym ośrodku. Odpowiadał chętnie na pytania publiczności, ale także pozował do zdjęć. To było bardzo piękne i wzruszające przeżycie, jak cały film opowiadający historię niezwykle utalentowanego niewidomego muzyka jazzowego, który swoją edukację rozpoczął właśnie w Laskach.

28-10-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Strona /30