Aktualności

Już wiosna przyszła do Lasek

Już wiosna przyszła do Lasek

Do Lasek - jak co roku zawitała wiosna, cudnie świeci słońce, drzewa zazieleniły się, pięknie kwitną forsycje i wiosenne kwiatki. Jednak Ośrodek Szkolno -Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych jest opustoszały z powodu ogólnoplskiej kwarantanny spowodowanej  epidemią przez Koronawirusa COVID-19. 

więcej

02-04-2020 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Zajęcia usprawniające w grupie IV

Zajęcia usprawniające w grupie IV

Wśród wielu aktywności, takich jak: hipoterapia, dogoterapia, basen, tańce, muzykoterapia, zajęcia z orientacji przestrzennej, chór, gra na instrumentach w których uczestniczą dziewczęta z Internatu na szczególną uwagę zasługują zajęcia usprawniające prowadzone od najmłodszych lat. 

więcej

11-03-2020 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

8 marca 2020 rok- Międzynarodowy Dzień Kobiet

8 marca 2020 rok- Międzynarodowy Dzień Kobiet

8 marca 2020 rok- Międzynarodowy  Dzień Kobiet przypadł tym razem w niedzielę, dlatego na całym świecie a także i u nas w Interancie dla Dziewcząt w Laskach ten dzień był obchodzony  niezwykle uroczyście  i wyjątkowo.

więcej

08-03-2020 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Pożegnanie pani Ewy

Pożegnanie pani Ewy

W dniu 06 lutego 2020 roku, tj. w czwartek punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczęła się bardzo wzruszająca uroczystość , czyli pożegnanie pani Ewy po 25 latach pracy w Internacie Dziewcząt.

więcej

02-03-2020 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Imieniny Pracowników Kuchni

Imieniny Pracowników Kuchni

Tradycyjnie zimową porą świętowaliśmy wspólne imieniny pracowników naszej kuchni. Tym razem naszych kochanych solenizantów zaskoczyliśmy pięknym przedstawieniem przygotowanym przez dziewczęta z grupy I i II o warzywach, które po godzinach popołudniowych w opuszczonej kuchni rozpoczynały swoje prawdziwe życie. 

więcej

28-02-2020 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Czas na faworki, karnawał 2020 rok

Czas na faworki, karnawał 2020 rok

Zgodnie ze staropolskim obyczajem karnawał to czas smażenia  faworków. Tego niezwykle ważnego zadania podjęła się  Kasia pod czujnym okiem pani Eli wychowawaczyni grupy VI.

więcej

25-02-2020 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Koło Caritas u Sióstr Misjonarek Miłości

Koło Caritas u Sióstr Misjonarek Miłości

W sobotę 18 stycznia grupa Ośrodkowego Koła Caritas pojechała z wisytą do Sióstr Misjonarek Miłości. Poprowadziliśmy tam adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczęła się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. W modlitwie oprócz sióstr wzięli udział bezdomni, którzy na codzień korzystają z posiłków przygotowanych przez wspólnotę. 

więcej

21-01-2020 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Kolęda w Domu Dziewcząt

Kolęda w Domu Dziewcząt

We wtorek 14 stycznia w Domu Dziewcząt przeżywaliśmy wizytę duszpasterską. W tym roku Internat błogosławiło aż trzech kapłanów. Ks. Rektor Michał Wudarczyk, ks. Tomasz Bek i Ks. Tomasz Trzaska znany dzieciakom z rekolekcji adwentowych. 

więcej

15-01-2020 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Wigilia w Domu Dziewcząt

Wigilia w Domu Dziewcząt

Wigilia w Domu Dziewcząt jak zawsze miała bardzo rodzinny i świateczny charakter. Wśród zaproszonych gości cieszyliśmy się obecnością Matki Judyty Olechowskiej, Pani Dyrektor Elżbiety Szczepkowskiej, Pana Prezesa Pawła Kacprzyka. Wśród nas byli również przedstawiciele rodziców, wolontariuszy i rodzin pracowników. 

więcej

21-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Piernikowe wypieki Koła Caritas

Piernikowe wypieki Koła Caritas

Drugie spotkanie Ośrodkowego Koła Caritas odbyło się 14 grudnia w Laskach. Wraz z młodzieżą ze Szkoły Europejskiej podzieliliśmy się na dwie drużyny i udaliśmy się do dwóch Internatów. Tam rozpoczęła się świąteczna akcja pieczenia pierników.

więcej

15-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Strona /31

1 2 ... ostatnia