Mistrzostwa Polski pływaków i goalballistów

08-11-2022

W ostatni weekend nasi sportowcy brali udział w dwóch ważnych imprezach sportowych. Pływacy startowali w Zimowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie. Jak zwykle poprawiono życiówki, a w łącznej punktacji za 3 najlepsze starty nasi  zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Alex Kozłowski 1556 pkt - III miejsce w klasie S11.

Maciej Wójcik 1362 pkt - IV miejsce w klasie S11.

Bartosz Wróbel 680 pkt - V miejsce w łączonej klasie S12-S13.

Teraz pływaków czeka przerwa w startach w zawodach aż do lutego i pozostaje szlifowanie formy na codziennych treningach pod okiem trenera Waldemara  Madeja.

W Wiśle rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów i Kobiet w Goalballa. Drużyna juniorów UKS „Laski” w składzie: Łukasz Chabowski, Hubert Chrzanowski i Marcin Czerwiński wypadła poniżej oczekiwań i zajęła 4 miejsce, przegrywając 3 mecze i 1 mecz wygrywając. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Marcin został królem strzelców z 44 bramkami.

Zespół dziewcząt (Aleksandra Browarek, Wiktoria Kawka, Dorota Niewiadomska i Aneta Wyrozębska) po wygraniu 2 meczów i 1 porażce zajmuje po pierwszym turnieju drugie miejsce z dużymi szansami na wicemistrzostwo Polski w sezonie 2022. Finałowe turnieje MP kobiet i mężczyzn zostaną rozegrane w grudniu w Szczecinie. Trzymamy kciuki za naszych sportowców.

Andrzej Gromulski

wróć