Dzień Dziecka w przedszkolu

08-06-2022

Tegoroczny Dzień Dziecka był w naszym przedszkolu wyjątkowy. Aby uczcić to święto wyjechaliśmy do zagrody alpak Corazon w Łomiankach. Dzięki gospodarzom, dowiedzieliśmy się wiele na temat tych przyjaznych zwierząt: skąd pochodzą oraz co lubią jeść, co można zrobić z ich wełny. Najbardziej emocjonujące było karmienie alpak – każde dziecko mogło zrobić to osobiście. Okazało się, że zwierzęta te są niezwykle łagodne, puszyste w dotyku  a jak zjadają z dłoni marchewkę lub jabłuszko to łaskoczą miękkimi wargami. Gdy alpaki były najedzone, przedszkolaki również zorganizowały mały poczęstunek na świeżym powietrzu. Niestety wizyta szybko się skończyła ale może uda nam się tam jeszcze wrócić.

Dziękujemy gospodarzom zagrody a przede wszystkim naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy tak wspaniale celebrować Dzień Dziecka.