Być tu i teraz

01-09-2021

1. września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022.

Podczas dziękczynnej Mszy św. ks. rektor Marek Gątarz zwrócił uwagę na trudy początku roku szkolnego. – Jestem tu, ale część mnie została na wakacjach – wspomniał słowa jednego z ministrantów – Życzę wam, abyście potrafili korzystać z uroku bycia tu i teraz, abyście na wzór dzisiejszej Ewangelii poszli za Jezusem w nowym roku szkolnym. Byśmy wszyscy byli otwarci na Słowo Boże, nie tylko podczas katechezy, ale w życiu codziennym.

Po Mszy św. przyszedł czas życzeń i powitań. – Witam wszystkich uczniów, rodziców, pracowników Ośrodka, księży, cieszę się z kolejnego roku szkolnego, który mam nadzieję przebiegnie cały stacjonarnie. Życzę aby był pełen nowych i trwałych przyjaźni – powiedziała pani dyrektor Elżbieta Szczepkowska.

- Już za kilka dni długo wyczekiwana beatyfikacja Matki Elżbiety Róży Czackiej. Życzę, by ten czas był bogaty w doświadczenia i duchowe radości – powiedziała Matka Judyta.

- Życzę mnóstwo energii, zarówno uczniom jak i nauczycielom. Oby ten rok szkolny nie polegał tylko na przetrwaniu do wakacji, a był pełen wyzwań, przygód i nowych doświadczeń – powiedział pan prezes Paweł Kacprzyk.

Po deszczowych dniach słońce uśmiechnęło się do nas akurat w dniu 1. września. Odświętnie ubrani, z zaciekawieniem nowego roku, ale jeszcze trochę myślami na wakacjach, uczniowie rozeszli się do swoich szkół, by przywitać się z nauczycielami i kolegami.

Weronika Kolczyńska