Konkurs kolęd i pastorałek online

22-12-2020

W dniach 24.11-15.12.2020 Rada Internatu Dziewcząt zorganizowała Konkurs Kolęd i Pastorałek w formie online.

Chętne osoby miały nagrać swój występ, a następnie zamieścić na stronie Facebooka „Rada Internatu Dziewcząt” lub przesłać do organizatorów konkursu.

O najlepszym występie decydowała ilość polubień pod nagraniem oraz ocena jury w składzie: p. Jadwiga Borek, p. Iza Dziuba, P. Basia Kaiser.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno występujących jak i osób odwiedzających stronę.

Pojawiły się nagrania wykonane a capella, z własnym akompaniamentem, duety, nagrania instrumentalne a nawet własna poezja.

Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie nagrania zasługiwały na uwagę.

Po wnikliwej analizie w dniu 12.12.2020 jury ogłosiło następujące wyniki:

W kategorii dziecięcej:

- Wybór internautów

1 miejsce – Oliwka Smoczyńska (517 głosów)

2 miejsce – Nikola Stolarczyk (318 głosów)

- Decyzja Jury:

1miejsce – Hania Martyn / Ola Religa

2 miejsce – Kinga Jaszczołt

3 miejsce – Julka Niemczyk

W kategorii młodzieżowej:

- Wybór internautów

1 miejsce – Julka Plewka (394 głosów)

2 miejsce – Kinga Czyżewska-Drabik (183 głosów)

- Decyzja Jury:

1 miejsce – Maria Nogaj

2 miejsce – Ewa Hryniewicka

3 miejsce – Julka Żukowska

Nagroda Specjalna:

Dla Kingi Dzięcioł za nadesłanie przepięknego wiersza i odwagę podzielenia się z Nami własnymi uczuciami związanymi z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia.

Święta to cudowny czas.
Radość ogarnia każdego z nas
Siedzimy razem przy stolę.
Dzielimy ze sobą swą dolę.
Boże dziecię się rodzi.
Na świat przychodzi.
W trzy dni nikt nie jest samotny.
Nawet czyjś mały piesek nie jest psotny.
Prowadzimy ze sobą miłe rozmowy.
Dostajemy prezent nowy.
Choć święta się skończyły.
To dobre wspomnienia w nas odżyły.
Ach! aby one powróciły.

Wyróżnienia:

Oliwka Cieślak – za rozpoczęcie naszego konkursu i nadesłanie pierwszego nagrania oraz za odświętne przygotowanie własnej osoby do występu.

Daria Marciniak – za oryginalny wybór pastorałki i wykonanie, które na długo pozostaje ze słuchaczemJ

Pauliny Kotowskiej – za profesjonalne wykonanie i własny akompaniament oraz życzenia w gratisie.

Magdy Drubkowskiej – za trud włożony w naukę trudnego tekstu i niesamowicie emocjonalne wykonanie.

Kasi Ciesielskiej i Justyny Karwowskiej – za nagranie ,,Last Minute” i umiejętność pracy w duecie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku i słuchania przepięknych kolęd i pastorałek.