Jakby uderzenie gwałtownego wiatru

22-06-2018

21 czerwca przeżywaliśmy w Laskach bierzmowanie. Sakramentu Bierzmowania udzielił bp Michał Janocha. Oprawę muzyczną przygotowali uczestnicy warsztatów liturgiczno-muzycznych „Wszystko dla Boga”.

Do sakramentu młodzież przygotowywała się rok pod kierunkiem ks. Michała Wudarczyka, ks. Waldemara Kluza, ks. Tomasza Beka i s. Marty. O dary Ducha Świętego prosili zarówno uczniowie Ośrodka w Laskach, jak i młodzi z parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach. 

Uroczystość przebiegła ewangelicznie. Tuż przed rozpoczęciem mszy zerwał się wicher. „Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali” – słyszeliśmy później w pierwszym czytaniu. Bb Michał Janocha podkreślił wartość darów i talentów, które otrzymujemy dzięki otwarciu się na łaski Ducha Świętego i które mogą się rozwijać dopiero w służbie drugiemu człowiekowi. „W relacjach powinniśmy przede wszystkich zastanawiać się, czy to drugiej osobie jest z nami dobrze” – powiedział bp Michał Janocha tłumacząc wskazaną postawę na przykładzie startych kamieni, które dopiero po latach służby stają się obdarte z różnych szorstkości.

Po mszy, wraz z nowymi patronami młodych, trwaliśmy na wspólnej modlitwie podczas koncertu wdzięczności, który poprowadzili uczestnicy warsztatów liturgiczno-muzycznych „Wszystko dla Boga”.

Weronika Kolczyńska

wróć