Jan XXIII i Jan Paweł II świętymi

W dniu 27 kwietnia 2014 roku, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, w Watykanie odbyła się uroczystość ogłoszenia świętymi papieży Jana XXIII oraz Jana Pawła II.

27-04-2014 | Kategorie: Ogólne

Laskowska schola

"Ludzie, którzy zostali poruszeni śpiewem, którzy razem doświadczyli szczęścia, nie będą już mogli być dla siebie obcy."

23-04-2014 | Kategorie: Ogólne

Kardynał Nycz z wizytą w Laskach

W Wielki Piątek, 18 kwietnia 2014 roku, gościliśmy w Laskach księdza kardynała Kazimierza Nycza. Metropolita warszawski spotkał się ze środowiskiem Dzieła Lasek.

18-04-2014 | Kategorie: Ogólne

Paraolimpijczyk w naszej szkole

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Laskach w dniu 10 kwietnia 2014 roku spotkali się z niezwykłym gościem. W szkolnych progach zawitał Grzegorz Polkowski absolwent Lasek, pływak, paraolimpijczyk, wielokrotny medalista.

12-04-2014 | Kategorie: Ogólne, Szkoła Podstawowa Laski

Integracyjny Turniej Warcabowy

W dniu 9 kwietnia 2014 roku odbył się w szkole św. Maksymiliana w Laskach Integracyjny Turniej Warcabowy dla osób niewidomych i słabowidzących.

10-04-2014 | Kategorie: Ogólne, Internat Szkoły Specjalnej

Koncert zespołu After Five w Otwocku

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi Korczakowskiej w Otwocku uroczyście obchodzi dziesięciolecie integracji. Z tej okazji, w dniu 2 kwietnia 2014 roku w szkole wystąpił zespół muzyczny "After Five" z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

08-04-2014 | Kategorie: Ogólne, Szkoła Muzyczna

Żołnierze Wyklęci czy Niezłomni?

O Żołnierzach Wyklętych przez długi czas nie mówiło się publicznie. Pamiętali o nich bliscy i osoby interesujące się historią polskiego Podziemia. Wychowawczyni Małgorzata Połomska postanowiła przybliżyć ich historię niewidomym i słabowidzącym uczniom. Zorganizowała dla wszystkich szkół w Laskach spotkanie poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

08-04-2014 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski, Internat dla Chłopców Laski, Internat Szkoły Specjalnej

Zostań przyjacielem lasu!

To szlachetne hasło było myślą przewodnią spotkania, które odbyło się w dniu 28 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Laskach.

02-04-2014 | Kategorie: Ogólne, Szkoła Podstawowa Laski

Niecodzienna wizyta w Laskach

W dniu 14 marca 2014 roku gościliśmy w Laskach małżonkę Prezesa Rady Ministrów panią Małgorzatę Tusk oraz partnerkę Wiceprezydenta RPA panią Gugu Mtshali.

14-03-2014 | Kategorie: Ogólne, Szkoła Podstawowa Laski, Szkoła Muzyczna, Wczesne Wspomaganie Rozwoju Niewidomego Dziecka, Przedszkole

Film promujący naszą kampanię

Dzięki Tobie osoby niewidome mogą uczyć się i rozwijać. Spójrz inaczej na osoby niewidome. Twoja pomoc sprawia, że ich życie nabiera kolorów.

03-02-2014 | Kategorie: Ogólne

Strona /57