AGREGAT, czyli rozgrzejmy nasze serca!

Mamy: 797,00 złBrakuje: 40 203,00 zł

Zbieramy: 41 000,00 zł Pomóż

Drodzy Przyjaciele Niewidomych!

W dniu 29 czerwca br., w wyniku bardzo silnych wiatrów towarzyszących burzy, która przeszła nad miejscowością Laski, uległy uszkodzeniu linie energetyczne dostarczające energię elektryczną do naszego Ośrodka. Przerwa w dostawie trwała ponad dwie doby. W tym czasie nasze zapotrzebowanie na prąd zaspokajane było poprzez agregat prądotwórczy służący w Laskach od blisko 35 lat.

Niestety, w wyniku długotrwałej przerwy w dostawie energii elektrycznej oraz wielogodzinnej pracy agregatu zasilającego budynki Towarzystwa, uszkodzeniu uległ jego silnik. Uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że naprawa wiekowego agregatu stała się nieopłacalna. Budynki internatów dla dzieci niewidomych wraz z całą infrastrukturą, budynek szkół ponadpodstawowych i warsztatów szkolących, basen wraz z salą rehabilitacyjną, zasilająca je kotłownia oraz kilka innych budynków pozostały bez zabezpieczenia na wypadek braku dostaw energii elektrycznej.

Zakup nowego agregatu, który spełniałby nasze oczekiwania w tym zakresie przekracza nasze możliwości finansowe. Postanowiliśmy zatem poszukać na rynku wtórnym mało używanego urządzenia o mocy do 250 kW. Jednak koszt takiego alternatywnego źródła zasilania to nadal

ponad 41.000 złotych brutto.

Dzięki zapewnieniu nieprzerwanej dostawy energii elektrycznej, szczególnie w dobie coraz częstszych awarii sieci energetycznej spowodowanej zmieniającymi się warunkami klimatycznymi, nasze placówki zajmujące się na co dzień opieką nad osobami niewidomymi i słabowidzącymi będą mogły normalnie funkcjonować.

Będziemy ogromnie wdzięczni za wsparcie zakupu agregatu. Wpłaty można przekazywać:

bezpośrednio na konto Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 z dopiskiem w tytule Na agregat

lub też online poprzez Formularz wpłaty i wybór celu Na agregat.

W imieniu naszych niewidomych uczniów z góry GORĄCO DZIĘKUJEMY!!!