Mistrzowie Goalball 2017

28-11-2017

W dniach 24-26 listopada we Wrocławiu  odbyły się Mistrzostwa Polski w Goalballa w kategorii młodzików (do lat 16) oraz juniorów i juniorek (do 21 lat). Dla kobiet był to jednocześnie drugi turniej MP seniorek, pierwszy odbył się w Wiśle w ubiegłym tygodniu. Nasz żeński zespół spisał się znakomicie. Wygrywając wszystkie spotkania,  zwłaszcza z Lublinem (w Wiśle porażka 5:8) w łącznej klasyfikacji po 2 turniejach wyprzedził drużynę Lublina i zdobył tytuł mistrza Polski Seniorek, jak również Juniorek na 2017r. Wyniki naszych dziewcząt: z Bydgoszczą 11:1, z Wrocławiem 10:0, z Katowicami 10:0, z Lublinem 8:2 i ze Szczecinem 10:0 walkower. Oprócz pucharu i złotych medali dziewczęta otrzymały indywidualne nagrody – Patrycja Bożek dla najlepszego strzelca, a Dorota Niewiadomska dla najlepszego obrońcy turnieju.

Złote medalistki MP Seniorek i Juniorek w 2017r: Patrycja Bożek, Anna Miotk, Dorota Niewiadomska, Oliwia Olszewska.

Klasyfikacja MP Seniorek: 1. UKS „Laski”, 2. Lublin, 3. Wrocław, 4. Katowice, 5. Szczecin, 6. Bydgoszcz

Klasyfikacja MP Juniorek: 1. UKS „Laski”, 2. Wrocław, 3. Bydgoszcz

Drużyna juniorów w składzie: Dawid Nowakowski, Paweł Nowicki, Piotr Nowicki, Kamil Pawłowski i Jacek Urbański wywalczyła srebrny medal wygrywając z Bydgoszczą 15:13 i przegrywając z Wrocławiem 10:11. Paweł został wybrany najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju.

Kolejność drużyn w kategorii juniorów: 1. Wrocław. 2. UKS „Laski” 3. Bydgoszcz.

Młodzicy UKS „Laski” wypadli trochę słabiej od oczekiwań i po  porażkach z Lublinem 4:6 i Katowicami 4:7 oraz zwycięstwie nad Wrocławiem 10:3 zajęli 3 miejsce.

Skład zespołu młodzików: Marcin Czerwiński, Hubert Chrzanowski, Jakub Lisiewicz i Bartosz Wróbel.

Marcin został wybrany najlepszym obrońcą  turnieju.