Ziemniaki w mundurkach

11-10-2017

To, że uczniowie muszą ubierać się w mundurki – każdy wie, ale żeby ziemniaki? 6 października uczniowie szkoły podstawowej poznali sekrety ziemniaków.

Ziemniak, kartofel, pyry, grul – to tylko jedne z licznych imion ziemniaków. 6 października z okazji Dnia Pieczone Ziemniaka, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przygotowali dla uczniów liczne atrakcje.
Świętowanie rozpoczęło się od występu każdej klasy, która miała przygotować na ten dzień piosenkę. Rozśpiewali uczniowie podzielili się na cztery grupy, by wziąć udział w konkursie. Pytania były przeróżne. Od kulinarnych do tych dotyczących np. sadu. W kolejnej rundzie, uczniowie musieli rozpoznać dotykiem, jakie trzymają warzywo, a później rozpoznać różne owoce i warzywa po smaku. Po ostatniej rundzie, która sprawdzała zręczność, przyszedł czas na wielką ucztę. Pieczone ziemniaki smakowały każdemu.

Weronika Kolczyńska, fot. Weronika Kolczyńska i Małgorzata Hryniszyn